Ana Sayfa / ilginç / Uzaylılar ile Temas Gerçekten Oldu mu ? Resmi Belgeler İle Gizemli Roswell Olayı

Uzaylılar ile Temas Gerçekten Oldu mu ? Resmi Belgeler İle Gizemli Roswell Olayı

4 Temmuz 1947 gecesi, ABD’de ufak bir New Mexico kasabası olan Roswell yakınlarına bir uçan daire düştü. Uçan dairenin enkazı ve uzaylı mürettebatının bedenleri vakası haber alan Ordu tarafınca derhal kaldırıldı. Kaza yeri karantinaya alındı, enkazın tüm parçaları toplandı ve uçakla ABD 8. Hava Kuvvetleri Komutanlığı’na gönderilerek burada kamuoyundan saklandı.

 “ Etrafımızı kuşatan atmosferde esrarengiz objeler dolaşmaktadır. Bu objeler zekice yönlendirilmektedirler.”

General L.M Cossin
Genel Hava Müdafa Koordinatörü
Orta Avrupa , NATO

 

20. yüzyılın en mühim ve yankı uyandıran UFO vakası olan Roswell vakasının ve onu takip eden resmi örtbasın kronolojisi tarihleri ile aşağıda sunulmaktadır:

 

2 Temmuz 1947, Çarşamba

9:50: New Mexico eyaletinin Roswell nahiyesinde yaşayan Dan Wilmot ve karısı, verandalarında oturuken gökyüzünde kuzeydoğuya doğru hızla uçmakta olan büyük, parlayan, oval biçimli bir cisim görürler.

4 Temmuz 1947, Cuma

11:15: Roswell’deki St. Mary Hastanesi’nde vazife meydana getiren Fransiskan rahibeleri “Roswell’in kuzeyinde kavis yaparak dönen parlak bir cisim” görürler. Cismi kasabanın güneyinde oturan William Woody ve babası da gözlemler.

Bu sıralarda Roswell’in 120 km kuzeydoğusundaki Corona bölgesinde bir fırtına kopar. Foster çiftliğinin sahibi William “Mac” Brazel ve komşuları patlamaya benzer bir ses duyarlar.

Çölde kamp meydana getiren Jim Ragsdale ve kız arkadaşı parlak bir cismin düşerek yere çarptığını görürler.

5 Temmuz 1947, Cumartesi

Sabah erken saatlerde, Mac Brazel ve komşularının 7 yaşındaki oğlu William “Dee” Practor fırtınanın çiftliğe zarar verip vermediğini denetim ederlerken, ortalama 200 metre genişliğinde ve 1.2 km uzunluğunda bir alana yayılmış olan enkazı bulurlar: “Buruşturulup gevşetildiklerinde eski şekillerini alan” folyoya benzer metalik döküntüler, ne kesilebilen ne de yanan “üzerlerinde menekşe rengi hiyeroglife benzer yazılar bulunan” çubuklar şeklinde esrarengiz maddeler.

Brazel, bulmuş olduğu maddelerin bir kısmını kamyonuna yükleyerek komşuları Floyd ve Loretta Proctor’a gider ve onlara bu garip parçaları gösterir. Proctor’lar ona vakası yetkililere bildirmesini söylerler.

Akşamüstü Brazel enkazdan bazı parçalar biriktirerek kulübesine götürür; bunlardan biri 1.2 metre boyundadır. Akşam, Corona’ya alışveriş hayata geçirmeye giden Brazel, buradaki arkadaşlarına ve komşularına vakadan bahseder. Onlar da Brazel’a yetkililere başvurmasını söylerler.

6 Temmuz 1947, Pazar

7:30: Mac Brazel Şerif George A. Wilcox’ı görmek suretiyle Roswell nahiyesine doğru yola çıkar ve saat 11.00 sularında kasabaya gelir. Yanında enkazdan bazı parçalar getirmiştir, bu tarz şeyleri Şerif Wilcox’a, karısına ve kızına gösterir: hepsi de bu enkazın bir uçan daireye ilişkin bulunduğunu düşünmektedirler. Wilcox yardımcılarını araştırma yapmak suretiyle çiftliğe gönderir. Şerif yardımcıları yıkıntı alanını bulamazlar fakat bölgede “büyük, yuvarlak ve siyah” bir iz keşfederler; izin bulunmuş olduğu alandaki toprak erimiş ve kararmıştır.


Wilcox, Brazel’la konuşurken mahalli radyo istasyonu KGFL’nin muhabiri Frank Joyce’dan bir telefon alır ve onu Brazel’la görüştürür. Joyce bu haberi duyuran ilk şahıs olacaktır. Wilcox, Joyce’un önerisi üstüne Roswell Ordu Hava Kuvvetleri üssünü arar ve Hava İstihbarat görevlisi Binbaşı Jesse A. Marcel’la görüşür. Roswell Ordu Hava Üssü, o sırada dünyadaki tek atomik grup olan 509. Bomba Grubu’nun merkezidir.

13:00: Marcel Şerif’in ofisine gider, yıkıntı parçalarını görür ve bu tarz şeyleri alarak üsse götürür. Roswell Hava Üssü’nden Albay Blanchard Marcel’a Karşı İstihbarat Ajanı Yüzbaşı Sheridan Cavitt’le beraber Foster Çiftliği’ne giderek vakası araştırmalarını emreder.

Blanchard ondan sonra Forth Worth Hava Üssü’ndeki 8. Hava Kuvvetleri Komutanlığı’ndan Tümgeneral Roger Ramey’i arar ve ona bulgulardan sözeder. Ramey vakası Pentagon’a haber verir.

15:00: Forth Worth Üssü Kurmay Başkanı Albay Thomas J. DuBose, Pentagon Stratejik Hava Kuvvetleri Generali Clements McMullen’dan bir telefon alır. McMullen, DuBose’a bulunan maddeleri derhal Washington civarlarındaki Andrews Hava Üssü’ne göndermesini söyler ve bu tarz şeyleri bizzat inceleyeceğini bildirir. DuBose’a bakılırsa, McMullen bu yıkıntı parçalarını Ohio’daki Wright Üssü Hava Teknik İstihbarat Departmanı’ndan Tümgeneral Benjamin Chidlaw’a göndermiştir.

Saat 16:00 sularında bir nakliye uçağı hazırlanmış olur.

Marcel ve Cavitt Brazel’la beraber değişik araçlarla Foster çiftliğine giderler. Brazel görevlilere kulübesinde saklamış olduğu yıkıntı parçalarını gösterir. Marcel bunlar üstünde radyoaktivite ölçümleri yapar. Marcel ve Cavitt o geceyi çiftlikte geçirirler.

17:00: Pentagon’dan gelen emirler doğrultusunda, enkazın yerini saptamak için bölgeye uçaklar gönderilir. Havadan meydana getirilen araştırma sonucunda Roswell’in 65 km kuzeydoğusunda bir uçan dairenin enkazı bulunur. Enkazı incelemek ve ertesi günkü yıkıntı kaldırma emekleri için hazırlık yapmak suretiyle bölgeye bir arama-kurtarma ekibi gönderilir. Ekip bölgede kazıbilimci W. Curry Holden liderliğinde bir grup siville karşılaşır. Yıkıntı alanına Colomb öncesi dönem ilişkin Kızılderili çömlekleri ararken gelmişlerdir.

Bu sıralarda, Şerif Wilcox da mühim bir bulgu yapar: yardımcıları tarafınca tespit edilen yanık izinin civarlarında araştırma yaparken bir yıkıntı ve dört uzaylı mahluk bulur. Uzaylılardan biri hala hayattadır. Wilcox’un karısı seneler sonrasında torununa “yaratıkların büyük kafaları bulunduğunu ve gümüş rengi üniformalar giydiklerini” anlatacaktır.

7 Temmuz 1947, Pazartesi

07:00: Foster çiftliğindeki Hava Kuvvetleri görevlileri enkazla kaplı alana giderler ve yıkıntı parçalarını araçlarına yüklemeye başlarlar. Bu sıralarda, Albay Blanchard büyük bir etkinlik başlatır ve kasabaya giren tüm yollara barikatlar kurulmasını emreder.

13:30: Roswell Hava Üssü’ne morg hizmeti veren Ballard Cenazeevi’nde çalışan Glenn Dennis, Üs’ten bir telefon alır. Telefondaki görevli Dennis’e, dış faktörlere karşı korunmasız kalan cansız bedenlerin iyi mi muhafaza edileceğini ve çocuk ebatlarında havageçirmez tabutlarının olup olmadığını sormaktadır.

13:55: Ordu Hava Kuvvetleri Araştırma ve Geliştirme Departmanı’ndan General Curtis LeMay, Pentagon’da General Hoyt Vandenberg’le “uçan daireler” temalı bir toplantı yapar. Bu sırada, Hava Teknik İstihbarat Kuvvetleri Komutanı General Nathan F. Twining planlarını değiştirerek New Mexico’ya uçar.

15:30: Glenn Dennis, yaralı bir askeri tedavi etmesi için üsse çağırılır. Dennis askere ilk yardım yapar ve onu üssün revirine götürür. Revire giderken kapısı açık bir ambulansın yanından geçen Dennis, ambulansın içinde çeşitli metal parçacıkları bulunduğunu görür.

O akşam geç saatlerde Foster çiftliğindeki enkazın büyük bir kısmını araçlarına yükleyen Hava Kuvvetleri görevlileri üsse doğru yola çıkarlar. Binbaşı Marcel yolda evine uğrar ve karısı ile oğlu Jesse Marcel Jr.’a yıkıntı parçalarından bazılarını göstererek onlara bu parçaların bir uçan daire enkazından alındığını bulunduğunu söyler.

8 Temmuz 1947, Salı

06:00: Albay Blanchard ve Binbaşı Marcel gizli saklı bir toplantı yaparlar; Marcel Albay’a yıkıntı parçalarını gösterir.

07:30: Albay Blanchard’ın ofisinde personel toplantısı yapılır.

09:00: Albay Blanchard, Brazel’ın bulmuş olduğu yıkıntı ile alakalı dedikoduları engellemek ve halkın ilgisini ölü uzaylılardan başka bir yöne çevirmek için bir basın açıklaması hayata geçirmeye karar verir ve basın görevlisi Teğmen Walter Hunt’a şu açıklamayı dikte ettirir:

“Uçan dairelerle ilgili söylentiler dün gerçeğe dönüştü.” Roswell Ordu Hava Üssü, 8. Hava Kuvvetleri’ne bağlı 509. Bomba Grubu İstihbarat Departmanı, mahalli çiftçilerden birinin ve Chaves kasabası şerifinin işbirliğiyle bir disk ele geçirmiştir. Bu uçan cisim geçen hafta içinde Roswell civarlarındaki bir çiftliğe inmiştir. Telefonu olmayan ziraatçi, diski şerifle bağlantı kurana kadar saklamıştır. Olayı öğrenen Şerif derhal 509. Bomba İstihbarat Departmanı’ndan Binbaşı Jesse Marcel’e ulaşmış; ordu derhal harekete geçmiş ve disk çiftçinin evinden alınmıştır. Disk, Roswell Hava Üssü’nde incelenmiş ve ondan sonra Binbaşı Marcel tarafınca Merkez Karargahına gönderilmiştir.”

11:00: Teğmen Hunt, mahalli radyo istasyonlarına, Şerif’in ofisine ve mahalli gazeteler Roswell Daily Record ve Morning Dispatch’e giderek açıklamayı teslim eder. Bir akşam gazetesi olan Roswell Daily Record vakası aynı gün ilk sayfadan, “Hava Kuvvetleri Roswell Bölgesi’ndeki Çiftlikte Uçan Daire Elde etti” başlığıyla verir.

Radyo istasyonları haberi Associated Press’e iletir; haber buradan tüm dünyaya yayılır. Bunu takip eden saatlerde, radyo istasyonları, Şerif’in ofisi ve Roswell Hava Üssü Londra’dan Tokyo’ya kadar tüm dünyadan telefon bombardımanına tutulur.

Haberi teleksle United Press’e gönderen KGFL’den Frank Joyce bir süre sonrasında Washington’dan bir telefon alır. Telefondaki görevli Joyce’a vakası nereden haber aldığını sormaktadır; Joyce Teğmen Haut’un adını verir. Kısa bir süre sonrasında gene resmi bir görevli Morning Dispatch’i arayarak Teğmen Haut’un açıklamasının yanlış bulunduğunu söyler.

11:00: Glenn Dennis hemşire arkadaşından bir telefon alır. Öğle yemeği için buluşmayı kararlaştırırlar. Burada arkadaşı Dennis’e önceki gün bir otopsiye yardım ettiğini anlatır. Washington’dan gelen iki hekim 3 ufak varlığa otopsi yapmışlardır. Hemşire, varlıkların oldukca büyük başları, çukur gözleri ve yalnız dört parmakları bulunduğunu söyler ve bir peçeteye bunlardan birinin kabataslak bir resmini çizer. Dennis’e görmüş olduğu varlıkların fizyolojik özelliklerini detaylıca özetleyen hemşire, bunların insan değil “yabancı bedenler” olduklarını tekrarlar.

12:00: Roswell Hava Üssü’ne Washington’dan gelen bir tayyare iner; içinde hususi bir uzman ve bir fotoğrafçı ekibi bulunmaktadır.

UFO’nun enkazı Yüzbaşı Oliver Henderson’ın kullandığı bir uçağa yüklenerek Wright Üssü’ne gönderilir. Yükleme esnasında Henderson hala hangarda bulunan üç uzaylı bedeni görür; bedenler buzda saklanmaktadır.

15:00: General Clemence McMullen Forth Worth’ten General DuBose’u arar ve ondan 8. Hava Kuvvetleri Komutanı General Roger Ramey’yle temasa geçmesini ister. Ramey yeni bir öykü uydurarak uçan daire öyküsünü örtbas etmelidir.


Bunun üstüne General Ramey Forth Worth Üssü’nde bir basın toplantısı düzenleyerek Roswell civarlarında düşen cismin bir uçan daire değil, meteoroloji balonu bulunduğunu söyler. Binbaşı Marcel’in bulmuş olduğu esrarengiz madde meteoroloji balonu parçalarıyla değiştirilir ve Marcel’e bunlarla beraber basına poz vermesi emredilir.

KGFL Radyo İstasyonu’nda Mac Brazel’le yapılacak bir röportaj, FFC ve New Mexico Kongresi emirleriyle iptal edilir. KGFL’ye bu vakası kapatmak için 24 saatleri olduğu, yoksa tekrar radyo işine giremeyecekleri söylenir.

9 Temmuz 1947, Çarşamba

8:00: Albay Blanchard kaza yerine giderek yıkıntı temizleme çalışmalarını denetler.

10.00: Washington’dan gelen bir başka tayyare Roswell Üssü’ne iner; Başkan Harry Truman’nı temsil eden bir gizli saklı hizmet görevlisini getirmiştir.

12:00: UFO mürettebatının bedenleri nakliyeye hazır hale getirilir.

15:00: Yıkıntı yüklü üç C-54 uçağı üsten ayrılarak General Twining’in bulunmuş olduğu Kirtland Hava Üssü’ne doğru yola çıkar.

16:00: Uzaylı cesetleri biri Washington’a diğeri Forth Worth’e giden iki ayrı uçakla nakliye edilir.

19.30: Associated Press dünya genelinde bir duyuru yayımlayarak, uçan daire sanılan cismin aslına bakarsak bir meteoroloji balonu bulunduğunu duyurur. TV kanalı ABC News de Roswell’deki enkazın bir meteoroloji balonuna ilişkin bulunduğunu bildirir.

11 Temmuz 1947, Cuma

Kurtarma operasyonlarında vazife alan tüm askerlerin katılmış olduğu bir brifing düzenlenir. Askerler ufak gruplar halinde görüşmeye alınırlar. Askerlere bu olayın ulusal güvenliği ilgilendiren bir mevzu olduğu ve oldukca gizli saklı tutulması gerektiği söylenir ve kimselerle bu mevzu hakkında konuşmamaları emredilir.

 

Böylece 1947 yılından günümüze kadar ulaşan ve daha onlarca yıl tartışılabilecek olan Roswell Gizemi başlamış olur.

OKUDUYSANIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN

Uyarı: Sitemizde yer edinen ve alacak yazı, haber, yazı, video, yorum ve tüm mevzular kategoriler tıbbi bilgiler yalnız genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zaman içinde geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer edinen bu bilgiler hiçbir süre hekim muayenesinin yerini alamaz, hekim muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan meydana getirilen herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan görevli tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum meydana getiren kişiler, bu ikazları kabul etmiş sayılacaktır. Gülünç isminde herhangi bir bireysel yada kurumsal şirket , siteler ve kişiler ile ilgili en küçük bir bağlantısı , ortaklığı ve benzeri ilişkileri yoktur.

Bir Cevap Yazın

192.168.2.1
%d blogcu bunu beğendi: